English Version
Štvrtok 29. 6. 2017 Piatok 30. 6. 2017 Sobota 1. 7. 2017
Nedeľa 2. 7. 2017

 

SOBOTA 1. 7. 2017

 

VEĽKÁ SCÉNA

 

Z BIEGEM OLZY - S PRÚDOM RIEKY OLZY
18.30 – 19.40
Predstavenie regiónu tešínskeho Sliezska z pohľadu poľskej národnostnej menšiny. Celý program spája rieka Olza, od hornej časti Jablunkovska až po Bohumínsko.
Autorský tím: Danuta Milerska, Michał Milerski, Barbara Mračna, Ján Mračna, Roman Kulhanek.


5 CHUŤOVIEK
19.40 – 19.55
Predstavenie výnimočných sólistov - tanečníkov z rôznych regiónov Slovenska.
Autor programu: Ján Vajda


ČO JE DOBRÉ, NIE JE ZLÉ
20.00 – 21.10
Program prináša na jedno pódium rôzne podoby spracovávania ľudového tanca, od choreografií vyzdvihujúcich jeho pôvodnejšiu interpretáciu až po štylizovanejšiu tvorbu.
Autori programu: Zuzana Drugová, Michal Druga.


ŠTEFÁN NOSÁĽ 90
21.10 – 21.20
Krátky dokument o prof. Štefanovi Nosáľovi vytvorený pri príležitosti jeho významného životného jubilea - 90. narodenín.


ZBO†HOM
21.30 – 23.00
Vyjadrenie hlbokého rešpektu k tomu najcennejšiemu čo máme - k ľudskému životu v podaní členov FS Vranovčan. Predstavenie prináša mrazivé i úsmevné príbehy ľudí, odhaľuje hlboký ľudský cit, žiaľ a bôľ, ktoré do slovenských dedín priniesla nezmyselná vojna.
Autor programu: Peter Kocák.

 

MALÁ SCÉNA

 

Z NAJLEPŠÍCH
13.00 – 14.00
Program víťazov a laureátov celoštátnej súťaže sólistov tanečníkov Šaffova ostroha 2017 a laureátov celoštátnej postupovej súťaže hudobného folklóru dospelých, ktorá sa konala v roku 2016 v Dolnom Kubíne.
Autor programu: Štefan Kocák.


HORE VÝCHODNOU
14.00 – 15.30
Sprievod folklórnych kolektívov cez obec Východná.
Autor programu: Jaroslav Černák.


PECNÍKOVCI
15.30 – 16.30
Program venovaný ĽH Juraja Pecníka - jednej z najznámejších ľudových hudieb Podpoľania, ktorá hrá už 40 rokov.
Autor programu: Samo Smetana.


HRANIČIARI
16.45 – 18.00
Vystúpenie folklórnych skupín - Nositeľov tradícií z obcí a miest v prihraničných oblastiach, ktoré sú súčasťou našej krajiny a boli a sú ovplyvňované aj kultúrami iných národov.
Autor programu: Roman Malatinec.


KATARÍNA MÁLIKOVÁ
23.10 – 00.00
Koncert mladej speváčky, klaviristky a skladateľky, ktorá tvorí originálne skladby aj aranžmány ľudových piesní.

 

HUMNO

 

PRIADKA A KRÁĽ
10.00 – 10.40
Veselé rozprávkové  predstavenie s  bábkami a pesničkami o pracovitej priadke, ktorá svojou múdrosťou zachráni kráľovstvo.


EJ, ZAHRAJ MI, HUDAČKU
11.00 – 11.50
Detské hry a tance pre deti a ich rodičov.
Autorka programu: Marianna Svoreňová.


DIVADELNÉ PREDSTAVENIE
12.00 – 13.00


OTEC ROZHLASOVEJ KLENOTNICE
14.00 – 15.00
Program venovaný jednej z najvýraznejších  osobností  folklorizmu 20. storočia, jubilantovi Ondrejovi  Demovi.
Autor programu: Samo Smetana.


V KRČME / REPRÍZA
15.30 – 16.30


CAPRE
01.00 – 02.00
Koncert skupiny, ktorej hudobný štýl ethno fusion spája prírodné zvuky etnických hudobných nástrojov so silnou jazz-rockovou rytmickou sekciou a elektronické a ambientné prvky.

 

ETNODOM

 

Dr. ONDREJ DEMO
11.30 – 12.30
Moderovaná diskusia s hudobným folkloristom Ondrejom Demom.
Pripravil: Bernard Garaj, Katedra etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre.


MILAN HVIŽĎÁK 80
13.00 – 14.00
Moderovaná diskusia s dlhoročným choreografom  a vedúcim FS Zemplín Milanom Hvižďákom.


ETNOFILM
15.00 – 18.00
Premietanie filmov s etnologickou tematikou.
Pripravila: Jana Ambrózová, Katedra etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre.

 

EVANJELICKÝ KOSTOL

 

ZVON
10.00 – 11.00
Spevácko-hudobný program o zvonoch, ktoré boli v minulosti nástrojmi komunikácie. Hlásali radostné noviny, aj to, keď sa pominula duša, keď v dedine vypukol požiar, zvonením ľudia hlásali príchod vzácnych hostí, zaháňali zlých démonov i búrku.
Autorka programu: Andrea Jágerová.

 

KOŠIARIK

 

KOŠIARIK
11.00 – 17.00
Zábava pre najmenších – môžu si vyskúšať mokré plstenie, chôdzu na chodúľoch, rozhýbať kosti pri športových úlohách, navzájom si porovnať sily, vytvoriť kreatívne zvieratká z recyklovaného materiálu, ponavliekať krásne náhrdelníky...
Pripravila: Barbora Volochová
Upozornenie: Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

AREÁL AMFITEÁTRA

 

TRADIČNÁ KUCHYŇA Z KYSÚC
10.00 – 17.00 / Ohnisko
Pripravilo: Kysucké kultúrne stredisko.


TRADIČNÁ LIPTOVSKÁ KUCHYŇA
10.00 – 20.00 / Koliba
Pripravilo: OZ Dobrá Východná.


ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
09.30 – 20.00


ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-om
09.30 – 15.00 / Kóje pod Májkou

 

CINTORÍN

 

PIETNA SPOMIENKA NA ZOSNULÝCH FOLKLORISTOV
15.00

 

GASTROCENTRUM

 

1. TANEČNÁ
9.30 – 10.15
Prebuďte sa do nového dňa! Ranná tanečná rozcvička, po ktorej prejde  každá únava z predchádzajúceho dňa.
Pripravil: Stano Marišler.


TANEČNÝ DOM - NIE JE OSTROV AKO OSTROV
10.30 – 11.15
Čardáš z Ostrova (Zemplín).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná
Taneční majstri: Vladimír Kendra a Martina Kupcová.


TANEČNÝ DOM - ABOVSKÉ BIDOVSKÉ
11.30 – 12.15
Čardáš z Bidoviec (Abov).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná
Taneční majstri: Peter Vajda a Kristína Vajdová.


PRI MUZIKE
12.15 – 13.00
Vyhrávanie slovenských ľudových hudieb.
Pripravil: Michal Noga


TANEČNÝ DOM - ĽUDOVKY A SVÄTÝ PETER
13.15 – 14.00
Tance zo Svätého Petra (Matúšova zem).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná
Taneční majstri: Peter Hrabovský a Martina Hrabovská


PRI MUZIKE
14.00 – 15.00
Vyhrávanie slovenských ľudových hudieb.  
Pripravil: Michal Noga


TANEČNÝ DOM - UDERMAN TO JE MAN
15.15 – 16.00
Čardáš z Raslavíc podľa Štefana Udermana (Šariš).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná
Taneční majstri: Marek Sabol a Júlia Leškaničová.


TANEČNÝ DOM – ŠAFLIK VILIAMA GREGU
16.15 – 17.00
Do šaflika z Bystrian (Spiš).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná
Taneční majstri: Vladimír Michalko a Marianna Svoreňová.


TANEČNÝ DOM – RADY A ŠORY, ŽENY A MUŽI
17.15 – 17.50
Šórový z Pohorelej (Horehronie).
Pripravilo: OZ Dobrá Východná.
Taneční majstri: Alfred Lincke a Martina Kupcová.


TANEČNÁ ZÁBAVA
23.00 – 02.00
Výber ľudových hudieb: Michal Noga.
Pripravila: Mariana Svoreňová.

oddelovač